تبلیغات
شهید حجت الاسلام والمسلمین ردانی پور - مصاحبه با برادر شهید 3:
شهید حجت الاسلام والمسلمین ردانی پور
**مصطفای جبهه ها، یادش بخیر**

مصاحبه با برادر شهید 3:

نوشته شده در تاریخ : 17 مهر 87   10:42

سوال: در مورد شخصیت حوزوی شهید توضیح بفرمایید.

حاج آقا مصطفی وقتی وارد حوزه ی علمیه ی قم شدند با شخصیت های بزرگی مثل مرحوم آیت الله شهید قدوسی، حضرت آیت الله العظمی بهجت، مرحوم آیت الله بهاء الدینی و بزرگانی دیگر که بعضا در قید حیات هستند، مراوده داشتند، نشست و برخاست داشتنند و مانوس بودند. خوب طبیعتا نفس اینها در افرادی که با آنها مراوده دارند اثر می گذارد.

حاج آقا مصطفی یک طلبه ای بودند که به همون اندازه که به درس و بحث و تعلیم و تعلم اهمیت می دادند بلکه بیشتر، ایشون به امور معنوی پایبند بودند و خیلی معتقد و محکم و مثل اینکه معنویت با گوشت و پوست و روح و روان ایشون عجین شده بود.

 ایشون اهل جمکران بودند و تا وقتی قم بودند شب های چهار شنبه پای پیاده جمکران می رفتند ولو تنها. خوب خیلی کم افرادی مثل ایشون هستند که اینقدر منظم و با پشت کار باشند.

برای خواندن ادامه مصاحبه "ادامه مطلب" را کلیک کنید...

و یکی از کارهای خوب ایشون همین بود که به جمکران رفتن رو اهمیت می دادند حتی بعد هم که رفتند جنگ هر وقت قم می آمدند حتی اگر یک روز هم بود یک ساعت، دو ساعت مسجد جمکران می رفتند.

ایشون معتقد بود به نماز شب، معتقد بود به تشرف به حرم حضرت معصومه(س) هر روز نماز صبح رو تو حرم می خوند و زیارت عاشورا و دعای عهد.

خوب اینها خیلی موثر بود. همین حالات، همین روحیات، همین معنویات ایمان ایشون رو، تقوای ایشون رو روز به روز قوی تر می کرد و ایشون این روحیات رو وارد جنگ کرد و بچه های جنگ رو معنوی کرد، بچه های جنگ رو اهل دعا و توسل و زبارت عاشورا و دعای کمیل و دعای ندبه و یابن الحسن یابن الحسن گفتن کرد.

اونایی که با ایشون بودند یادشون نمی ره که بعد از دعای ندبه یا دعای کمیل با پای برهنه تو بیابون های دارخویین راه می افتادند و یابن الحسن یابن الحسن می گفتند.

خوب اینها در پیروزی بچه ها خیلی موثر بود.

در کل ایشون منحصر به فرد بودند به عنوان یک طلبه هم اهل درس و بحث بودند و هم به عمل به علم اهمیت می دادند. درس هم که می خوندند زمان های تبلیغ حتما تبلیغ می رفتند. و همچنین سخنرانی هاشون چه تو منطقه چه پشت منطقه، تو شهر ها، خیلی نافع و گیرا بود و همه کسانی که سخنرانی های ایشون رو می شنیدند به نوعی به این مسئله اذعان می کردند. انگار که صحبت های آقا مصطفی به عمق جان بچه ها رسوخ می کرد.                          نوشته شده توسط:یازهرا